Spełnią obietnicę? Biuro Obsługi Klienta PGE wróci do Włodawy?

Zdzisław Szwed, członek Zarządu Województwa Lubelskiego, obiecał w kampanii wyborczej, że zrobi wszystko, aby Biuro Obsługi Klienta PGE wrócił do Włodawy. I jest szansa, że obietnicę spełni.

– Wszystko jest na jak najlepszej drodze do tego, by taki punkt we Włodawie przywrócono – mówi Z. Szwed. – Dla mnie to niewyobrażalne, by mieszkańcy musieli dojeżdżać po 50-60 km w jedną stronę, by załatwiać sprawy rachunków czy innych administracyjnych problemów. Bardzo zaangażowana w tę sprawę jest przede wszystkim wicemarszałek sejmu – Beata Mazurek, która czyni starania, by włodawianom przywrócono ten punkt.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Oświetlenie LED w całym mieście

Kolejne unijne środki spływają do Włodawy. Miasto pozyskało sporą sumę na wymianę ulicznego oświetlenia. Kierowany przez Wiesława Muszyńskiego samorząd otrzymał na ten cel blisko 1 800 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Cała inwestycja będzie kosztowała 2 700 tys. zł.

Przetarg na zamontowanie energooszczędnego oświetlenia typu LED został już rozstrzygnięty. Dzisiaj (11 marca) mija termin ewentualnych odwołań.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Udane boje naszych zapaśników

21 medali wywalczyli zapaśnicy z Włodawy i Krasnegostawu w rozegranych w Kraśniku Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w zapasach w stylu wolnym. Na matach o triumf walczyli juniorzy młodsi, młodzicy oraz najmłodsi adepci tej dyscypliny.

W rywalizacji uczestniczyli reprezentanci sześciu klubów z województwa lubelskiego: Suplesu Kraśnik, Iskry Spiczyn, Sokoła Lublin, Olimpu Janów Lubelski, LMKS-u Krasnystaw i MLUKS-u Zapasy Włodawa, a także czterech klubów ze Słowacji.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Starosta włodawski zaprasza na spotkanie informacyjne ws. wypełniania CIT-8

Andrzej Romańczuk – starosta włodawski zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe funkcjonujące na obszarze powiatu włodawskiego na spotkanie informacyjne z przedstawicielem Urzędu Skarbowego we Włodawie, którego tematem będzie omówienie zasad i terminów składania zeznań o wysokości osiągniętego dochodu CIT-8, jak również sprawozdań za rok 2018.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włodawie, 19 marca (wtorek) o godz. 9:00.

W spotkaniu udział weźmie przedstawiciel Centrum Wolontariatu we Włodawie, które bezpłatnie pomaga wszystkim organizacjom pozarządowym z powiatu włodawskiego w wypełnianiu zeznań podatkowych i sprawozdań finansowych.

Czytaj dalej i komentujNarodowe Czytanie 2019

Para Prezydencka wybrała osiem polskich nowel (z ponad stu propozycji przesłanych do Kancelarii Prezydenta), które będą lekturą tegorocznej, 8. edycji Narodowego Czytania.

nc logo 01

Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie:
1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
2. Dym – Maria Konopnicka
3. Katarynka – Bolesław Prus
4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Informacja:
Instytut Książki

Czytaj dalej i komentuj

Zwycięstwo z KS Sygnał Meblohurt II

W rozegranym 10.03.2019 r. meczu 2 ligi mężczyzn w tenisie stołowym drużyna SMS Włodawa podejmowała KS Sygnał Meblohurt II. Po emocjonującym meczu zwyciężyliśmy 6:4. Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Sylwester Włoszek – 1,5
Szymon Zguczyński – 0,5
Kamil Hamziuk – 2,5
Jakub Zguczyński – 1,5
Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych spotkaniach!
Czytaj dalej i komentuj

Policjant z tytułem „Rekordzisty Basenu 2019”

Tytuł „Rekordzista Basenu 2019” w Akcji Bicia Rekordu Pływalni organizowanej przez MOSiR we Włodawie zdobył włodawski policjant – podkom. Tomasz Pawlik, który przez 46 dni akcji przepłynął ponad 250 km spędzając na pływalni 96 godzin. W akcji brał udział również st. asp. Leszek Olszewski z KPP we Włodawie, który został „Brązowym Superpływakiem”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości!

Podczas minionego weekendu odbyło się uroczyste zakończenie Akcji Bicia Rekordu Pływalni organizowanej przez włodawski MOSIR.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Odpowie za uprawę konopi oraz posiadanie i udzielanie substancji odurzających

Za uprawę konopi oraz posiadanie i udzielanie substancji odurzających odpowie 31-letni mieszkaniec pow. włodawskiego. Podczas przeszukania jego posesji policjanci ujawnili niemal 200 g. suszu marihuany. Mężczyzna w celu osiągnięcia korzyści majątkowej udzielał też narkotyki innym osobom. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Włodawscy kryminalni podczas działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej mieli informację, że jeden z mieszkańców gm. Urszulin może posiadać marihuanę.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zaproszenie

Inicjatywa Lokalna Między Drzewami zaprasza do wzięcia udziału w społecznym projekcie fotograficznym. Chcemy pokazać, jak zmienia się Włodawa. Prosimy o udostępnienie zdjęć z Państwa dzieciństwa, młodości, na których widnieje drzewo lub drzewa, nawet w tle lub we fragmencie. Zachęcamy również do zrobienia aktualnych zdjęć tych miejsc.
Pary zdjęć, „kiedyś” + „teraz”, utworzą wystawę w przestrzeni miejskiej.
Zdjęcia cyfrowe prosimy wysyłać na adres: rszymanczuk@poczta.onet.pl
Pozostałe zdjęcia prosimy przynosić do Miejskiej Biblioteki publicznej , I piętro, dział regionalny.
Czytaj dalej i komentuj

Komisja rewizyjna w końcu powstała

(22.02) V sesja VI kadencji Rady Powiatu we Włodawie będzie zapamiętana jako ta, podczas której wreszcie udało się wybrać komisję rewizyjną. Opozycyjny PiS do komisji nie wszedł. Niektórym radnym podczas obrad puściły nerwy…

Niemal czterogodzinna sesja rozpoczęła się od informacji starosty z działalności Zarządu Powiatu we Włodawie pomiędzy sesjami. – 16 stycznia burmistrz Włodawy – podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Lubelskiego na dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Włodawy” – mówił starosta. (więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki