OSTATNIE WOLNE MIEJSCA na BEZPŁATNE szkolenia

OSTATNIE WOLNE MIEJSCA na BEZPŁATNE szkolenia:

Operator żurawi przenośnych

w ramach projektu „Era młodych zawodowców”

Uczestnikiem projektu może być osoba młoda od 15 do 29 r.ż. bez pracy, w tym w szczególności osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) z terenu powiatów: janowskiego, kraśnickiego, biłgorajskiego, włodawskiego, chełmskiego, miasta Chełm, miasta Lublin, lubelskiego, świdnickiego:

 1. biernych zawodowo
 2. bezrobotnych niezarejestrowanych w urzędach pracy

w tym: długotrwale bezrobotnych, niepełnosprawnych i o niskich kwalifikacjach.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

ZAWIADOMIENIE

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. informuje, że

od godz. 800 dn. 24.07.2017 r do godz. 1200 dn. 28.07.2017 r. nastąpi przerwa w dostawach ciepła i ciepłej wody związana z pracami remontowymi systemu ciepłowniczego.

Za powstałe niedogodności przepraszamy.

Czytaj dalej i komentuj

Pożegnanie Jastrzębia

We Włodawie odbyły się uroczystości pogrzebowe Leona Taraszkiewicza ps. Jastrząb. Na miejscu w ostatniej drodze towarzyszyli mu obok przedstawicieli innych służb funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

O godzinie 10.00 w niedzielę w kościele pod wezwaniem św. Ludwika we Włodawie odbyła się msza żałobna. Po przemarszu ulicami miasta konduktu pogrzebowego, uroczystości zakończyły się na Cmentarzu Wojennym we Włodawie. W ostatniej drodze bohaterowi towarzyszyli mieszkańcy Włodawy, przedstawiciele Prezydenta RP, Marszałków Sejmu i Senatu oraz Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Obrony Narodowej i samorządów. Z ramienia Straży Granicznej w uroczystości uczestniczyli: Mariusz Telepko – zastępca Szefa Sztabu KGSG, ppłk SG Łukasz Ćwik – zastępca Komendanta NOSG oraz towarzyszący im funkcjonariusze SG.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Orle w tarapatach

Paliwowy gigant – koncern Orlen z Płocka zgłosił do włodawskiej prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Chodzi o jedną z włodawskich stacji paliwowych, która nie tylko z nazwy łudząco przypomina stacje Orlenu.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Święto folkloru na półmetku

Drugi dzień jubileuszowego święta folkloru we Włodawie dostarczył publiczności solidną dawkę światowego folkloru.
Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego „Włodawiacy” z Młodzieżowego Domu Kultury im. Oskara Kolberga we Włodawie. Młodzi tancerze zaprezentowali między innymi tańce opoczyńskie, łowickie, kurpiowskie i warmińskie.  Popisy taneczne przeplatane były występami zespołu „Cisza”.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Dziecińce – 2017

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do świetlic na DZIECIŃCE. Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek 24 lipca od godz. 9.00 do 13.00 i potrwają do 4 sierpnia. Czeka na was wielka porcja zabawy!! Zajęcia odbywać się będą w świetlicach w Stawkach, Różance, Susznie, Krasówce, Żukowie, Korolówce-Osada, Korolówce, Okunince, Żłobku, Orchówku i Sobiborze. Organizatorem akcji letniej dla dzieci jest Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Gminy Włodawa.

Urząd Gminy Włodawa

Czytaj dalej i komentuj


Na rzecz przywrócenia Rejonu Energetycznego

Komitet Organizacyjny powołany w sprawie wznowienia działania Rejonu Energetycznego we Włodawie składa serdeczne podziękowania mieszkańcom ziemi włodawskiej za wykazaną wrażliwość społeczną. Państwa aktywność została uwieńczona 5213 podpisami złożonymi pod petycją w sprawie przywrócenia struktur Rejonu Energetycznego we Włodawie. Petycję w Państwa imieniu przekazaliśmy do Ministra Energii z nadzieją na stosowne rozwiązanie problemów mieszkańców i przedsiębiorców powiatu włodawskiego związanych z załatwianiem spraw w zakresie elektroenergetyki.

Komitet Organizacyjny

Czytaj dalej i komentuj


Zlot miłośników RETROKOMPUTERÓW nad Jeziorem Białym

Spotkanie odbędzie się w dniach 8-9 lipca 2017 roku, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego “Poczty Polskiej” nad Jeziorem Białym w Okunince k. Włodawy. Startujemy o wczesnych godzinach porannych w sobotę (ok. 12:00), bawimy się całą noc i zwijamy się w niedzielny poranek. Do naszej dyspozycji mamy dużą salę (świetlicę), 50 metrów od brzegu jeziora.

Wstęp na imprezę – BEZPŁATNY!

Atrakcje:

 • Kilkadziesiąt kilogramów w pełni sprawnego sprzętu retro komputerowego (Amiga, Atari, Commodore, Spectrum, itp.).
 • Kilka stanowisk do grania dla małych i dużych dzieci. Na wyświetlaczach zagoszczą klasyczne gry komputerowe z lat 80 i 90. Takie jak chociażmy: Robbo, Boulder Dash, Super Frog, Sensible Soccer czy Mortal Kombat II
 • Szafa grająca w postaci Amigi 600 z setami modułów muzycznych, gotowych do puszczenia w eter
 • Stół do ping-ponga. Organizator zapewnia 4 paletki i kilka piłeczek. Piąty i kolejni gracze muszą zorganizować sobie paletki we własnym zakresie (albo skorzystać z zamiennika w postaci np. Amigi 600)
 • Wieczorne ognisko z kiełbaskami i napojami wyskokowymi w roli głównej
 • Nocny pokaz najnowszych produkcji demoscenowych na Amigę, Commodore 64 i małe Atari

Kilka spraw organizacyjnych:

 • Jest możliwość zabukowania noclegu w domkach na ośrodku. Warto się pośpieszyć, bo impreza odbywa się w samym środku sezonu letniego, więc im później, tym o nocleg będzie trudniej. W trakcie rezerwacji wspomnijcie, że przyjeżdżacie na “zlot komputerowców”. REZERWACJE: 502 015 240 (w sezonie) lub 502 015 032 albo (81) 710 63 05. Na ośrodku są domki 4 os. w cenie 160 zł za dobę (za cały domek), więc możecie zgadać się w kilka osób, żeby było taniej.
 • jest możliwość przekimania się na sali (weźcie śpiworki, materace, karimaty, łóżka wodne, czy co tam jeszcze potrzebujecie 🙂
 • prowiant i napoje wyskokowe we własnym zakresie (tego akurat jest Ci tu pod dostatkiem).
 • na ośrodku jest ok. 15 miejsc parkingowych dla zmotoryzowanych.
 • mile widziany przyjazd z własnym sprzętem komputerowym (nie zapomnicie o listwie zasilającej)
 • and last but not least… imprezę sponsoruje portal WczasyNadBialym.pl. Za zaoszczędzone złotóweczki kupcie piwo i wypijcie zdrowie organizatora 😉

Więcej informacji na stronie http://aem.fatmagnus.ppa.pl/

Czytaj dalej i komentuj

Włodawski Rowerowy Maj podsumowany

Blisko 400 uczniów włodawskich podstawówek wzięło aktywny udział w miejskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj 2017. Uczniowie przez cały miesiąc jeździli do szkoły rowerem, hulajnogach lub na rolkach zbierając jednocześnie znaczki w specjalnych indeksach. Młodzi cykliści konkurowali miedzy sobą zarówno indywidualnie jak i wg klas. Osoby które zebrały ich najwięcej otrzymały pamiątkowe dyplomy i akcesoria rowerowe.
– Akcja Rowerowy Maj cieszyła się dużym zainteresowanie wśród uczniów włodawskich szkół podstawowych. Każdego dnia szkolne parkingi zapełniały się jednośladami. Jestem przekonany, że również po zakończeniu akcji uczniowie wraz z rodzicami będą często wybierali rower jako sposób spędzania wolnego czasu. Dziękuję Straży Miejskiej we Włodawie za zabezpieczenie i koordynowanie akcji Rowerowy Maj w naszym mieście. – mówi burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.
Partnerami włodawskiej odsłony akcji Rowerowy Maj 2017 było Miasto Gdańsk, Miasto Włodawa, Straż Miejska we Włodawie, MPGK Włodawa, Gmina Włodawa, Włodawski Dom Kultury, Włodawska Grupa Rowerowa, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Komenda Powiatowa Policji we Włodawie oraz Firma Handlowo-Przemysłowa „Dzyr”.

 

UM Włodawa

Czytaj dalej i komentuj


Zmiana wielkości czcionki