Gmina Włodawa zaoszczędzi na wójcie

(29 listopada) Podjęcie uchwał w sprawach ustalenia wynagrodzenia nowego wójta gminy Dariusza Semeniuka oraz wysokości diet przysługujących radnym to m.in. powód zwołania trzeciej już, w obecnej kadencji, sesji Rady Gminy Włodawa. Semeniuk zarobi ok. 2 tys. zł mniej, niż otrzymywał poprzedni włodarz gminy. Diety radnych pozostały bez zmian.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Dziennik Wschodni: Zabrakło pieniędzy na pensje dla nauczycieli. „Niedoszacowanie kosztów pracowniczych”

Nauczyciele ze szkół podległych staroście włodawskiemu nie otrzymali pełnych poborów. Aby rozwiązać problem w przyszłym tygodniu ma być zwołana nadzwyczajna sesja Rady Powiatu.

Zamiast pełnych poborów otrzymałem jedynie podstawowe – napisał do nas jeden z nauczycieli włodawskiego Zespołu Szkół Zawodowych i II LO. – Powinienem otrzymać 2890 zł, a na moim koncie pojawiło się tylko 2 tys. Taką niespodziankę zgotowano nam przed świętami.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Pracownicy włodawskiego ratusza wsparli “Szlachetną paczkę”

Sala konferencyjna Urzędu Miejskiego we Włodawie po raz kolejny zamieniła się w magazyn “Szlachetnej Paczki”. Aktywny udział w akcji wzięli również pracownicy włodawskiego ratusza.

W piątek 7 grudnia sala włodawskiego ratusza ponownie zamieniła się w magazyn akcji “Szlachetna Paczka”. Od wczesnych godzin porannych przybywały transporty darów. Paczkę dla jednej z rodzin objętych pomocą przygotowali również pracownicy Urzędu Miejskiego we Włodawie. Delegacja z burmistrzem Wiesławem Muszyńskim na czele przekazała ją wolontariuszom.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Starosta i burmistrz oddali krew

Prawie litr krwi łącznie oddali – starosta Andrzej Romańczuk i burmistrz – Wiesław Muszyński. To wynik ich udziału w akcji zbiórki krwi „100 dawców na 100-lecie niepodległości”. Obaj włodarze, odwiedzając Oddział Terenowy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa we Włodawie, dali przykład dzielenia się najcenniejszym darem życia i zachęcili tym samym mieszkańców do udziału w akcji.

Starostwo Powiatowe we Włodawie

Czytaj dalej i komentuj


Nie dali się oszukać

Dwie próby oszustwa „na policjanta” miały miejsce wczoraj we Włodawie. Na szczęście 61-latek jak i 80-latka nie dali się oszukać i nie stracili swoich oszczędności. Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Wczoraj 61-latek z gm. Włodawa powiadomił dyżurnego włodawskiej komendy Policji, że odebrał telefon od nieznanego mężczyzny podającego się za policjanta z Lublina o nazwisku Domański. Poinformował go, że jego syn miał wypadek i potrącił  3 osoby. Powiedział też, że jeżeli 61-latek w ciągu godziny przekaże 36 tysięcy zł. to sprawę uda się załatwić polubownie i jego syn nie będzie odpowiadał za ten czyn. Polecił mężczyźnie się nie rozłączać – a na jego telefon komórkowy miał za chwilę zadzwonić inny „ policjant”. Zebraną gotówkę miał odebrać pośrednik. Podczas rozmowy z „policjantem” 61-latek z drugiego telefonu zadzwonił do swojego syna od którego dowiedział się, że żadnego wypadku nie było a to była próba oszustwa.  Kolejne podobne zgłoszenie dyżurny odebrał od 80-latki z Włodawy  – tym razem  po wstępnej rozmowie o wypadku syna. Kobieta poinformowała oszusta, że nie ma syna – oszust zaś poinformował że to pomyłka i rozłączył się a kobieta powiadomiła Policję.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Głosuj na Wojtka Więcaszka sportowiec roku powiatu włodawskiego

Wojciech Więcaszek jako jedyny sportowiec z powiatu włodawskiego został zgłoszony do plebiscytu Sportowiec Roku 2018 w kategorii Powiatowy Sportowiec Roku.

Aby oddać głos na Wojciecha Więcaszka należy wysłać SMS o treści POWIAT.30 na numer 71160. Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Z jednego numeru telefonu można wysłać nieograniczoną liczbę SMS-ów. Głosować można również za pośrednictwem kuponów które od poniedziałku do piątku drukuje Dzienniku Wschodnim. Warto wiedzieć, że zarówno SMS, jak i kupon są warte tyle samo – 1 głos. Głosowanie zakończy się 17 stycznia w samo południe. Wyniki poznamy podczas Wojewódzkiego Balu Sportowca, który odbędzie się 25 stycznia.

Regulamin konkursu dostępny jest pod adresem:

https://drive.google.com/file/d/1Y_1MpglP9jEHbYdn3TGNAXBIRfGOih1a/view

Czytaj dalej i komentuj

Wolontariusze świętowali

W środę 5 grudnia obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Włodawskie obchody tego wyjątkowego święta zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu.
Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w intencji społeczników. Dalsza część obchodów odbyła się w parafialnej sali wielofunkcyjnej. Spotkanie było okazją do podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym. W przesłanym z tej okazji liście burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński podziękował wolontariuszom za ich codzienną pracę.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Starosta pogratulował uczennicy

Za wzorową postawę godną naśladowania, poczucie odpowiedzialności za życie drugiego człowieka, niezwykłą odwagę i empatię starosta Andrzej Romańczuk nagrodził listem pochwalnym Julię Kuryluk – uczennicę ZSZ nr 1 i II LO we Włodawie, której postawa i zachowanie zasługują na najwyższy szacunek.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Ogłoszenie o dniu wolnym od pracy w Urzędzie Gminy Włodawa.

Dnia 24 .12 . 2018r. (poniedziałek) Urząd Gminy Włodawa jest nieczynny

Uprzejmie informujemy, że dzień 24.12.2018r. (poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy Włodawa, zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Włodawa Nr 107/18 z dnia 30 listopada 2018 r. Dzień 24.12.2018 r. będzie odpracowany w dniu 15.12.2018 roku. /sobota/.

Gmina Włodawa

Czytaj dalej i komentuj

Nowy Tydzień: Rada Miejska niemal taka sama

Nowa kadencja władz samorządowych Włodawy oficjalnie rozpoczęta. Burmistrz Wiesław Muszyński oraz radni złożyli ślubowanie. Inauguracyjnej sesji nowo wybranej Rady Miejskiej we Włodawie przyglądało się wiele osób, w tym liczna grupa uczniów.

Sesja rozpoczęła się od wręczenia radnym certyfikatów. Następnie przystąpiono do wyboru przewodniczącego rady. Zgłoszono tylko jedną kandydaturę – Joanny Szczepańskiej. Uzyskała 14 głosów w 15-osobowej radzie.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Nowego Tygodnia.

Czytaj dalej i komentuj

Pracownicy, nie lękajcie się…

Tak apelował do urzędników nowy wójt Dariusz Semeniuk, chwilę po tym, jak został zaprzysiężony. Zapowiada pewne zmiany na stanowiskach, ale twierdzi, że nie chce przeprowadzać rewolucji. Pierwsza roszada dotyczy sekretarza.

Dariusz Semeniuk złożył ślubowanie w poniedziałek, 19 listopada. Wygrał wybory jako kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego.

(więcej…)

Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki