Autobus chociaż raz w tygodniu…

(Na powiatowej sesji nadzwyczajnej m.in. zatwierdzono wkład finansowy samorządów powiatu i gmin w fundusz autobusowy. Dzięki temu dodatkowo w powiecie włodawskim pojawią się nowe linie komunikacji publicznej. Przy tej okazji rozgorzała dyskusja radnych.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Rozkopali i co dalej?

Wybrane pobocza, pachołki ustawione niemal na całej długości remontowanego odcinka, ograniczenie prędkości i od tygodni brak jakiegokolwiek postępu w pracach – kierowcy użytkujący drogę 812 pomiędzy Włodawą a Korolówką niepokoją się, czy wyczekiwana od lat inwestycja aby nie jest zagrożona.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Festiwal Kresowe Smaki we Włodawie

(7 września) Po raz trzeci we Włodawie miał miejsce Festiwal Kulinarny i Energii Kobiecej „Krasowe smaki i talenty”. Na rynku przy czworoboku zgromadziły się tłumy – tak gospodyń wiejskich, jak i publiczności oraz wystawców.

Na rynku przy Czworoboku można było przy pięknej pogodzie nie tylko dobrze zjeść, ale i posłuchać wesołej muzyki. Gośćmi wyjątkowymi byli m.in.: Marcin Romanowski – wiceminister sprawiedliwości i Józef Zając – senator RP.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

„Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy 2019”

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji we Włodawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród trzem dzielnicowym, którzy zostali wyłonieni w konkursie „Najbardziej rozpoznawalny dzielnicowy 2019”. W konkursie organizowanym przez naszą jednostkę i redakcję Tygodnika Nowy Tydzień we Włodawie pierwsze miejsce zajął sierż. szt. Marcin Nowicki, drugie asp. Tomasz Prystupa, a trzecie zajęła sierż. szt. Bożena Zaprzaluk.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj


Kabaret Pod Wyrwigroszem – Tra Ta Ta Ta WŁODAWA 05.10.2019

Kabaretu Pod Wyrwigroszem nie trzeba nikomu przedstawiać. Prawie 25 lat na scenie mówi samo za siebie. Zapraszamy na premierę najnowszego programu pod tytułem „Tra Ta Ta Ta”, czyli gwarancja udanej zabawy i mnóstwo śmiechu! Nie możesz tego przegapić!

bilety dostępne we Włodawskim Domu Kultury

i na stronie internetowej http://biletowakasa.pl/?eid=106435 

Włodawa Włodawski Dom Kultury al. Piłsudskiego 10 05.10.2019 19:30

Ceny biletów 55zł

Czytaj dalej i komentuj


Ostrozębny szkodnik atakuje

Grasujący w lasach sosnowych kornik ostrozębny może poczynić większe spustoszenie w drzewostanie niż kornik drukarz w Puszczy Białowieskiej. Pierwszym miejscem w Polsce, w którym stwierdzono istotne gospodarczo występowanie tego szkodnika i rozpoczęto działania związane z ograniczeniem jego populacji, było Nadleśnictwo Sobibór.

(więcej…) Czytaj dalej i komentuj

Zmiana wielkości czcionki