Budowa toru RC do wyścigów modeli samochodowych jeszcze się nie zakończyła, ale pierwsza runda mistrzostw Polski już się na nim odbyła. W sierpniu będzie kolejna, a w przyszłości prawdopodobnie odbędą się nawet mistrzostwa świata. Startem we Włodawie już interesują się najlepsi zawodnicy z Europy i Stanów Zjednoczonych.
Tor RC pierwotnie miał powstać na terenie należącym niegdyś do jednostki wojskowej. Przed dwoma laty pisaliśmy, że Tomasz Ptaszyński z Włodawy właśnie rozpoczął jego budowę. W przygotowanie trasy zainwestował prawie 12 tys. zł. Niestety, ostatecznie musiał z działki zrezygnować.
– Nie znalazłem wsparcia u lokalnych władz w dopięciu formalności związanych z pozyskaniem tego gruntu, więc musiałem odpuścić – tłumaczy.
Rękę podał mu lokalny przedsiębiorca Tadeusz Łągwa. Udostępnił część swojej działki i maszyny do urządzenia toru. Wsparł go też nieco pod względem finansowym.
Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.
No i brawo Synu