Gm. Włodawa. Jezioro Białe gotowe na nowy sezon!

Miłośników wypoczynku na łonie natury przy krystalicznie czystym jeziorze zaprasza gmina Włodawa. Tłumów w Okunince jeszcze nie ma, więc kto ma ochotę w ciszy pospacerować i zanurzyć w niezmąconej wodzie nogi, ma teraz doskonałą okazję. Bo niebawem zacznie się sezon i zjedzie się jak zwykle bardzo wielu turystów.

Gotowa do przewożenia turystów jest również kolej. Kusi niewysokimi cenami biletów, które zaczynają się już od 18 zł za osobę. Szynobusy są klimatyzowane i można w nich swobodnie przewieźć rower. Należy jednak pamiętać, że od stacji PKP Okuninka do samego miasteczka jest około 4 km przez las. Do Okuninki, malowniczej miejscowości położonej nad brzegiem jeziora, można dotrzeć również drogami numer 82 od strony Lublina, 812 od strony Białej Podlaskiej oraz 816 od strony Chełma.

Jeśli chodzi o kąpieliska, to w zasadzie w tym roku nic się nie zmieni. Uchwałą rady gminy, tego lata w Okunince będą funkcjonowały trzy strzeżone gminne kąpieliska. Czwartym będzie zarządzał ośrodek Astur i to kąpielisko również będzie ogólnodostępne.

Wszystkie plaże mają być strzeżone przez wykwalifikowanych ratowników wodnych od 24 czerwca do 31 sierpnia. W tym roku przetarg wygrała firma Ratownictwo Wodne Rzeczypospolitej Oddział w Chełmie. Kąpieliska gminne będą działały od 22 czerwca, natomiast kąpielisko Astur będzie czynne od 26 czerwca. Nad bezpieczeństwem wczasowiczów będzie czuwać całodobowo policja – ośmiu funkcjonariuszy, skierowanych przez komendę wojewódzką.

Dalszą część wiadomości znajdą Państwo na stronie Super Tygodnia.

1 komentarz "Gm. Włodawa. Jezioro Białe gotowe na nowy sezon!"

  1. Nie zapomnijcie, że czekają na Was płatne parkingi i wszystko w cenach komercyjnych.

  2. Internet Telewizja Włodawa

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Przejdź do treści